KALENDARIUM

2016 / 2017

20.11.2016, godz.11:00 Filharmonia Narodowa

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Orkiestra ZPSM nr 1 w Warszawie

Stanisław Moniuszko – Mazur z opery Halka
Johann Sebastian Bach – Rondo Badinerie z II Suity Orkiestrowej h-moll, BWV 1067
Ludwig van Beethoven – Marsz turecki z muzyki do sztuki Ruiny Aten, op. 113
Wolfgang Amadeus Mozart – Taniec niemiecki nr 3 Schlittenfahrt, KV 650
Arnas Järnefelt – Berceuse
Béla Bartók – Rumuńskie tańce ludowe, Sz. 68
Stanisław Wisłocki – Taniec zbójnicki na małą orkiestrę

20.11.2016, godz.14:00 Filharmonia Narodowa

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Orkiestra ZPSM nr 1 w Warszawie

Stanisław Moniuszko – Mazur z opery Halka
Johann Sebastian Bach – Rondo Badinerie z II Suity Orkiestrowej h-moll, BWV 1067
Ludwig van Beethoven – Marsz turecki z muzyki do sztuki Ruiny Aten, op. 113
Wolfgang Amadeus Mozart – Taniec niemiecki nr 3 Schlittenfahrt, KV 650
Arnas Järnefelt – Berceuse
Béla Bartók – Rumuńskie tańce ludowe, Sz. 68
Stanisław Wisłocki – Taniec zbójnicki na małą orkiestrę

16.12.2016 Filharmonia Narodowa

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Bomsori Kim – skrzypce

Piotr Czajkowski – Uwertura-fantazja Romeo i Julia
Piotr Czajkowski – Koncert skrzypcowy D-dur, op. 35
Antonín Dvořák – VIII Symfonia G-dur, op. 88

17.12.2016 Filharmonia Narodowa

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Bomsori Kim – skrzypce

Piotr Czajkowski – Uwertura-fantazja Romeo i Julia
Piotr Czajkowski – Koncert skrzypcowy D-dur, op. 35
Antonín Dvořák – VIII Symfonia G-dur, op. 88

28.02.2017 Filharmonia Narodowa (sala kameralna)

Zespół Kameralny Filharmonii Narodowej
Urszula Kryger – mezzosopran
Maciej Grzybowski – fortepian

Aleksiej Żywotow – Fragmenty na nonet, op. 2
Aleksandr Mosołow – Trzy sceny dziecięce na głos i fortepian, op. 18 (oprac. na zespół kameralny: E. Denissov)
Aleksandr Mosołow – Cztery ogłoszenia gazetowe na głos i fortepian, op. 21

05.03.2017 Filharmonia Narodowa

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Marcin Koziak – fortepian

Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery Wesele Figara
Gioacchino Rossini – Uwertura do opery Włoszka w Algierze
Fryderyk Chopin – Rondo à la Krakowiak F-dur, op. 14 na fortepian i orkiestrę; Wielki Polonez Es-dur, op. 22 na fortepian i orkiestrę
Felix Mendelssohn – IV Symfonia Włoska A-dur, op. 90 (część 3)

19.03.2017, godz.11:00 Filharmonia Narodowa

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Orkiestra ZPSM nr 4 w Warszawie

Maurice Ravel – Moja matka gęś
Gioacchino Rossini – Uwertura do opery Kopciuszek
Stanisław Moniuszko – Uwertura fantastyczna Bajka
Piotr Czajkowski – Walc kwiatów z suity baletowej Dziadek do orzechów, op. 71a

19.03.2017, godz.14:00 Filharmonia Narodowa

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Orkiestra ZPSM nr 4 w Warszawie

Maurice Ravel – Moja matka gęś
Gioacchino Rossini – Uwertura do opery Kopciuszek
Stanisław Moniuszko – Uwertura fantastyczna Bajka
Piotr Czajkowski – Walc kwiatów z suity baletowej Dziadek do orzechów, op. 71a

29.03.2017 NOSPR, Katowice

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
Mateusz Borowiak – fortepian

Joseph Haydn – 103 Symfonia Es-dur, H.1/103, cz. 2 Andante
Maurice Ravel – Le tombeau de Couperin
Witold Lutosławski – Wariacje na temat Paganiniego

12.05.2017 Filharmonia Narodowa

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Sergey Khachatryan – skrzypce
Ewa Wolak – kontralt
Michał Partyka – baryton
Piotr Wilczyński – organy
Bartosz Michałowski – szef Chóru

Anatolij Ladow – Zaczarowane jezioro, op. 62
Jean Sibelius – Koncert skrzypcowy, op. 47
Maurice Duruflé – Requiem, op. 9 na dwa głosy solowe, chór, orkiestrę i organy

13.05.2017 Filharmonia Narodowa

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Sergey Khachatryan – skrzypce
Ewa Wolak – kontralt
Michał Partyka – baryton
Piotr Wilczyński – organy
Bartosz Michałowski – szef Chóru

Anatolij Ladow – Zaczarowane jezioro, op. 62
Jean Sibelius – Koncert skrzypcowy, op. 47
Maurice Duruflé – Requiem, op. 9 na dwa głosy solowe, chór, orkiestrę i organy