KALENDARIUM

  • 2016/2017

  • 2017/2018

  • 2018/2019

  •  

20.11.2016, godz.11:00 Filharmonia Narodowa w Warszawie

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Orkiestra ZPSM nr 1 w Warszawie

Stanisław Moniuszko – Mazur z opery Halka
Johann Sebastian Bach – Rondo Badinerie z II Suity Orkiestrowej h-moll, BWV 1067
Ludwig van Beethoven – Marsz turecki z muzyki do sztuki Ruiny Aten, op. 113
Wolfgang Amadeus Mozart – Taniec niemiecki nr 3 Schlittenfahrt, KV 650
Arnas Järnefelt – Berceuse
Béla Bartók – Rumuńskie tańce ludowe, Sz. 68
Stanisław Wisłocki – Taniec zbójnicki na małą orkiestrę


20.11.2016, godz.14:00 Filharmonia Narodowa w Warszawie

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Orkiestra ZPSM nr 1 w Warszawie

Stanisław Moniuszko – Mazur z opery Halka
Johann Sebastian Bach – Rondo Badinerie z II Suity Orkiestrowej h-moll, BWV 1067
Ludwig van Beethoven – Marsz turecki z muzyki do sztuki Ruiny Aten, op. 113
Wolfgang Amadeus Mozart – Taniec niemiecki nr 3 Schlittenfahrt, KV 650
Arnas Järnefelt – Berceuse
Béla Bartók – Rumuńskie tańce ludowe, Sz. 68
Stanisław Wisłocki – Taniec zbójnicki na małą orkiestrę


16.12.2016 Filharmonia Narodowa w Warszawie

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Bomsori Kim – skrzypce

Piotr Czajkowski – Uwertura-fantazja Romeo i Julia
Piotr Czajkowski – Koncert skrzypcowy D-dur, op. 35
Antonín Dvořák – VIII Symfonia G-dur, op. 88


17.12.2016 Filharmonia Narodowa w Warszawie

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Bomsori Kim – skrzypce

Piotr Czajkowski – Uwertura-fantazja Romeo i Julia
Piotr Czajkowski – Koncert skrzypcowy D-dur, op. 35
Antonín Dvořák – VIII Symfonia G-dur, op. 88


28.02.2017 Filharmonia Narodowa (sala kameralna) w Warszawie

Zespół Kameralny Filharmonii Narodowej
Urszula Kryger – mezzosopran
Maciej Grzybowski – fortepian

Aleksiej Żywotow – Fragmenty na nonet, op. 2
Aleksandr Mosołow – Trzy sceny dziecięce na głos i fortepian, op. 18 (oprac. na zespół kameralny: E. Denissov)
Aleksandr Mosołow – Cztery ogłoszenia gazetowe na głos i fortepian, op. 21


05.03.2017 Filharmonia Narodowa w Warszawie

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Marcin Koziak – fortepian

Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery Wesele Figara
Gioacchino Rossini – Uwertura do opery Włoszka w Algierze
Fryderyk Chopin – Rondo à la Krakowiak F-dur, op. 14 na fortepian i orkiestrę; Wielki Polonez Es-dur, op. 22 na fortepian i orkiestrę
Felix Mendelssohn – IV Symfonia Włoska A-dur, op. 90 (część 3)


19.03.2017, godz.11:00 Filharmonia Narodowa w Warszawie

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Orkiestra ZPSM nr 4 w Warszawie

Maurice Ravel – Moja matka gęś
Gioacchino Rossini – Uwertura do opery Kopciuszek
Stanisław Moniuszko – Uwertura fantastyczna Bajka
Piotr Czajkowski – Walc kwiatów z suity baletowej Dziadek do orzechów, op. 71a


19.03.2017, godz.14:00 Filharmonia Narodowa w Warszawie

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Orkiestra ZPSM nr 4 w Warszawie

Maurice Ravel – Moja matka gęś
Gioacchino Rossini – Uwertura do opery Kopciuszek
Stanisław Moniuszko – Uwertura fantastyczna Bajka
Piotr Czajkowski – Walc kwiatów z suity baletowej Dziadek do orzechów, op. 71a


29.03.2017 NOSPR, Katowice

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
Mateusz Borowiak – fortepian

Joseph Haydn – 103 Symfonia Es-dur, H.1/103, cz. 2 Andante
Maurice Ravel – Le tombeau de Couperin
Witold Lutosławski – Wariacje na temat Paganiniego


12.05.2017 Filharmonia Narodowa w Warszawie

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Sergey Khachatryan – skrzypce
Ewa Wolak – kontralt
Michał Partyka – baryton
Piotr Wilczyński – organy
Bartosz Michałowski – szef Chóru

Anatolij Ladow – Zaczarowane jezioro, op. 62
Jean Sibelius – Koncert skrzypcowy, op. 47
Maurice Duruflé – Requiem, op. 9 na dwa głosy solowe, chór, orkiestrę i organy


13.05.2017 Filharmonia Narodowa w Warszawie

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Sergey Khachatryan – skrzypce
Ewa Wolak – kontralt
Michał Partyka – baryton
Piotr Wilczyński – organy
Bartosz Michałowski – szef Chóru

Anatolij Ladow – Zaczarowane jezioro, op. 62
Jean Sibelius – Koncert skrzypcowy, op. 47
Maurice Duruflé – Requiem, op. 9 na dwa głosy solowe, chór, orkiestrę i organy


27.10.2017 Filharmonia Zielonogórska

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej
Bartosz Bryła – skrzypce
Amelia Maszońska – skrzypce
Aleksandra Kuls – skrzypce
Alicja Kozak – wiolonczela

Mieczysław Karłowicz – Koncert skrzypcowy A- dur, op. 8
Joseph Haydn – Koncert wiolonczelowy D- dur, Hob. VIIb/2, Op. 101
Wolfgang Amadeus Mozart – V Koncert skrzypcowy A-dur, KV 219
Camille Saint-Saëns – Havanaise, op. 83


13.11.2017 Filharmonia Narodowa w Warszawie

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Łukasz Krupiński – fortepian

Fryderyk Chopin – Fantazja na tematy polskie A-dur, op. 13
Fryderyk Chopin – Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur, op. 22


03.12.2017, godz. 11:00 Filharmonia Narodowa w Warszawie

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Orkiestra Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Witold Lutosławski – 20 kolęd na chór żeński i orkiestrę (wybór)
Aaron Copland – Old American Songs


03.12.2017, godz. 14:00 Filharmonia Narodowa w Warszawie

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Orkiestra Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Witold Lutosławski – 20 kolęd na chór żeński i orkiestrę (wybór)
Aaron Copland – Old American Songs


06.12.2017, godz. 9:00 Narodowe Forum Muzyki, Wrocław

NFM Filharmonia Wrocławska
Wrocławska Akademia Baletu (przygotowanie: Paula Krawczyk Ivanov, Anatoliy Ivanov)
Chór Chłopięcy NFM (przygotowanie: Małgorzata Podzielny)

Piotr Czajkowski – balet Dziadek do orzechów, op. 71 (fragmenty)


06.12.2017, godz. 11:30 Narodowe Forum Muzyki, Wrocław

NFM Filharmonia Wrocławska
Wrocławska Akademia Baletu (przygotowanie: Paula Krawczyk Ivanov, Anatoliy Ivanov)
Chór Chłopięcy NFM (przygotowanie: Małgorzata Podzielny)

Piotr Czajkowski – balet Dziadek do orzechów, op. 71 (fragmenty)


07.12.2017, godz. 9:00 Narodowe Forum Muzyki, Wrocław

NFM Filharmonia Wrocławska
Wrocławska Akademia Baletu (przygotowanie: Paula Krawczyk Ivanov, Anatoliy Ivanov)
Chór Chłopięcy NFM (przygotowanie: Małgorzata Podzielny)

Piotr Czajkowski – balet Dziadek do orzechów, op. 71 (fragmenty)


07.12.2017, godz. 11:30 Narodowe Forum Muzyki, Wrocław

NFM Filharmonia Wrocławska
Wrocławska Akademia Baletu (przygotowanie: Paula Krawczyk Ivanov, Anatoliy Ivanov)
Chór Chłopięcy NFM (przygotowanie: Małgorzata Podzielny)

Piotr Czajkowski – balet Dziadek do orzechów, op. 71 (fragmenty)


10.12.2017, godz. 11:00 Narodowe Forum Muzyki, Wrocław

NFM Filharmonia Wrocławska
Wrocławska Akademia Baletu (przygotowanie: Paula Krawczyk Ivanov, Anatoliy Ivanov)
Chór Chłopięcy NFM (przygotowanie: Małgorzata Podzielny)

Piotr Czajkowski – balet Dziadek do orzechów, op. 71 (fragmenty)


10.01.2018, godz. 9:00 Narodowe Forum Muzyki, Wrocław

NFM Filharmonia Wrocławska
Tomasz Raczkiewicz – narrator
Janusz Musiał – scenariusz, producent muzyczny

W. Lutosławski – Mała suita: cz. I Fujarka, cz. II Hurra polka
C. Saint-Saëns – Dance macabre, op. 40
J. Brahms –VI Taniec węgierski D-dur, WoO1
A. Dvořák – VIII Taniec słowiański g-moll, op. 46, B. 83
E. Grieg – W grocie Króla Gór z I Suity „Peer Gynt”, op. 46
P. Czajkowski – VI Symfonia h-moll „Patetyczna”: cz. II Allegro con grazia
M. Musorgski – Taniec piskląt w skorupkach z cyklu Obrazki z wystawy
S. Rachmaninow – Tańce symfoniczne, op. 45
S. Prokofiew – Trojka z suity symfonicznej Porucznik Kiże, op. 60
I. Strawiński – Taniec ognistego ptaka z baletu Ognisty ptak
L. Bernstein – Tańce symfoniczne z musicalu West Side Story: Prologue


10.01.2018, godz. 11:30 Narodowe Forum Muzyki, Wrocław

NFM Filharmonia Wrocławska
Tomasz Raczkiewicz – narrator
Janusz Musiał – scenariusz, producent muzyczny

W. Lutosławski – Mała suita: cz. I Fujarka, cz. II Hurra polka
C. Saint-Saëns – Dance macabre, op. 40
J. Brahms –VI Taniec węgierski D-dur, WoO1
A. Dvořák – VIII Taniec słowiański g-moll, op. 46, B. 83
E. Grieg – W grocie Króla Gór z I Suity „Peer Gynt”, op. 46
P. Czajkowski – VI Symfonia h-moll „Patetyczna”: cz. II Allegro con grazia
M. Musorgski – Taniec piskląt w skorupkach z cyklu Obrazki z wystawy
S. Rachmaninow – Tańce symfoniczne, op. 45
S. Prokofiew – Trojka z suity symfonicznej Porucznik Kiże, op. 60
I. Strawiński – Taniec ognistego ptaka z baletu Ognisty ptak
L. Bernstein – Tańce symfoniczne z musicalu West Side Story: Prologue


11.01.2018, godz. 9:00 Narodowe Forum Muzyki, Wrocław

NFM Filharmonia Wrocławska
Tomasz Raczkiewicz – narrator
Janusz Musiał – scenariusz, producent muzyczny

W. Lutosławski – Mała suita: cz. I Fujarka, cz. II Hurra polka
C. Saint-Saëns – Dance macabre, op. 40
J. Brahms –VI Taniec węgierski D-dur, WoO1
A. Dvořák – VIII Taniec słowiański g-moll, op. 46, B. 83
E. Grieg – W grocie Króla Gór z I Suity „Peer Gynt”, op. 46
P. Czajkowski – VI Symfonia h-moll „Patetyczna”: cz. II Allegro con grazia
M. Musorgski – Taniec piskląt w skorupkach z cyklu Obrazki z wystawy
S. Rachmaninow – Tańce symfoniczne, op. 45
S. Prokofiew – Trojka z suity symfonicznej Porucznik Kiże, op. 60
I. Strawiński – Taniec ognistego ptaka z baletu Ognisty ptak
L. Bernstein – Tańce symfoniczne z musicalu West Side Story: Prologue


11.01.2018, godz. 11:30 Narodowe Forum Muzyki, Wrocław

NFM Filharmonia Wrocławska
Tomasz Raczkiewicz – narrator
Janusz Musiał – scenariusz, producent muzyczny

W. Lutosławski – Mała suita: cz. I Fujarka, cz. II Hurra polka
C. Saint-Saëns – Dance macabre, op. 40
J. Brahms –VI Taniec węgierski D-dur, WoO1
A. Dvořák – VIII Taniec słowiański g-moll, op. 46, B. 83
E. Grieg – W grocie Króla Gór z I Suity „Peer Gynt”, op. 46
P. Czajkowski – VI Symfonia h-moll „Patetyczna”: cz. II Allegro con grazia
M. Musorgski – Taniec piskląt w skorupkach z cyklu Obrazki z wystawy
S. Rachmaninow – Tańce symfoniczne, op. 45
S. Prokofiew – Trojka z suity symfonicznej Porucznik Kiże, op. 60
I. Strawiński – Taniec ognistego ptaka z baletu Ognisty ptak
L. Bernstein – Tańce symfoniczne z musicalu West Side Story: Prologue


12.01.2018, godz. 11:30 Narodowe Forum Muzyki, Wrocław

NFM Filharmonia Wrocławska
Tomasz Raczkiewicz – narrator
Janusz Musiał – scenariusz, producent muzyczny

W. Lutosławski – Mała suita: cz. I Fujarka, cz. II Hurra polka
C. Saint-Saëns – Dance macabre, op. 40
J. Brahms –VI Taniec węgierski D-dur, WoO1
A. Dvořák – VIII Taniec słowiański g-moll, op. 46, B. 83
E. Grieg – W grocie Króla Gór z I Suity „Peer Gynt”, op. 46
P. Czajkowski – VI Symfonia h-moll „Patetyczna”: cz. II Allegro con grazia
M. Musorgski – Taniec piskląt w skorupkach z cyklu Obrazki z wystawy
S. Rachmaninow – Tańce symfoniczne, op. 45
S. Prokofiew – Trojka z suity symfonicznej Porucznik Kiże, op. 60
I. Strawiński – Taniec ognistego ptaka z baletu Ognisty ptak
L. Bernstein – Tańce symfoniczne z musicalu West Side Story: Prologue


14.01.2018, godz. 11:00 Narodowe Forum Muzyki, Wrocław

NFM Filharmonia Wrocławska
Tomasz Raczkiewicz – narrator
Janusz Musiał – scenariusz, producent muzyczny

W. Lutosławski – Mała suita: cz. I Fujarka, cz. II Hurra polka
C. Saint-Saëns – Dance macabre, op. 40
J. Brahms –VI Taniec węgierski D-dur, WoO1
A. Dvořák – VIII Taniec słowiański g-moll, op. 46, B. 83
E. Grieg – W grocie Króla Gór z I Suity „Peer Gynt”, op. 46
P. Czajkowski – VI Symfonia h-moll „Patetyczna”: cz. II Allegro con grazia
M. Musorgski – Taniec piskląt w skorupkach z cyklu Obrazki z wystawy
S. Rachmaninow – Tańce symfoniczne, op. 45
S. Prokofiew – Trojka z suity symfonicznej Porucznik Kiże, op. 60
I. Strawiński – Taniec ognistego ptaka z baletu Ognisty ptak
L. Bernstein – Tańce symfoniczne z musicalu West Side Story: Prologue


11.03.2018, godz. 11:00 Filharmonia Narodowa w Warszawie

  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
  • Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie
  •  
  • Antonín Dvořák – Tańce słowiańskie, op. 46, nr 6-7
  • Ludwig van Beethoven – III Symfonia Es-dur “Eroica”, op. 55, cz. III
  • Igor Strawiński – Suita z baletu Ognisty Ptak (1919) – Kołysanka, Taniec Kościeja
  • Dmitrij Szostakowicz – Tango z baletu Bolec, op. 27
  • Johannes Brahms – Tańce węgierskie – nr 5 g-moll, nr 7 D-dur
  • Leonard Bernstein – Uwertura do operetki Kandyd

11.03.2018, godz. 14:00 Filharmonia Narodowa w Warszawie

  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
  • Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie
  •  
  • Antonín Dvořák – Tańce słowiańskie, op. 46, nr 6-7
  • Ludwig van Beethoven – III Symfonia Es-dur “Eroica”, op. 55, cz. III
  • Igor Strawiński – Suita z baletu Ognisty Ptak (1919) – Kołysanka, Taniec Kościeja
  • Dmitrij Szostakowicz – Tango z baletu Bolec, op. 27
  • Johannes Brahms – Tańce węgierskie – nr 5 g-moll, nr 7 D-dur
  • Leonard Bernstein – Uwertura do operetki Kandyd

27.04.2018, godz. 19:30 Filharmonia Narodowa w Warszawie

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Joseph Moog – fortepian

Ignacy Jan Paderewski – Uwertura na orkiestrę symfoniczną
Jerzy Gablenz – Koncert fortepianowy
Dmitrij Szostakowicz – I Symfonia f-moll, op. 10


28.04.2018, godz. 18:00 Filharmonia Narodowa w Warszawie

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Joseph Moog – fortepian

Ignacy Jan Paderewski – Uwertura na orkiestrę symfoniczną
Jerzy Gablenz – Koncert fortepianowy
Dmitrij Szostakowicz – I Symfonia f-moll, op. 10


29.04.2018, godz. 18:00 Filharmonia Narodowa w Warszawie

Nadzwyczajny  Koncert Charytatywny

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Marianna Żołnacz – fortepian

Ignacy Jan Paderewski – Uwertura na orkiestrę symfoniczną
Carl Philipp Emanuel – Koncert fletowy d-moll, wq 22
Dmitrij Szostakowicz – I Symfonia f-moll, op. 10


01.05.2018, godz. 18:00 Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, Toruń

XXV Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Marianna Żołnacz – fortepian

Ignacy Jan Paderewski – Uwertura na orkiestrę symfoniczną
Carl Philipp Emanuel – Koncert fletowy d-moll, wq 22
Dmitrij Szostakowicz – I Symfonia f-moll, op. 10


19.05.2018, godz. 20:30 Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, Warszawa

  • Noc Muezów
  •  
  • Sinfonia Varsovia
    Andrzej Jagodziński – fortepian
    Adam Cegielski – kontrabas
    Czesław Bartkowski – perkusja
    Agnieszka Wilczyńska – wokal
  •  
  • Andrzej Jagodziński – Koncert fortepianowy g-moll
    Krzysztof Komeda – Rosemary’s LullabyW olszynie, Krywań
    Fryderyk Chopin – Etiuda E-dur

26,27,28.08.2018 Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Sinfonia Varsovia – sesja nagraniowa


14.09.2018, godz. 19:00 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Orkiestra, chór i soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyseria – Michał Zadara

Jan Stefani/Wojciech Bogusławski – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale PREMIERA


15.09.2018, godz. 19:00 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Orkiestra, chór i soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyseria – Michał Zadara

Jan Stefani/Wojciech Bogusławski – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale


27.09.2018, godz. 19:00 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Orkiestra, chór i soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyseria – Michał Zadara

Jan Stefani/Wojciech Bogusławski – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale


28.09.2018, godz. 19:00 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Orkiestra, chór i soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyseria – Michał Zadara

Jan Stefani/Wojciech Bogusławski – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale


29.09.2018, godz. 13:00 Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie

POLONEZ DLA NIEPODLEGŁEJ

Sinfonia Varsovia
Adam Kruszewicz – prowadzenie

Wojciech Kilar – Krzesany
Ireneusz Boczek – Polonez     
Paweł Siek – Polonez „Odrodzenie”
Emil Wojtacki – Polonaise
Stanisław Moniuszko – Mazur z opery „Straszny dwór”
Adam Józef Falenta – Polonez dla Niepodległej


29.09.2018, godz. 19:00 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Orkiestra, chór i soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyseria – Michał Zadara

Jan Stefani/Wojciech Bogusławski – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale


30.09.2018, godz. 17:00 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Orkiestra, chór i soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyseria – Michał Zadara

Jan Stefani/Wojciech Bogusławski – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale


03.10.2018, godz. 17:00 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Orkiestra, chór i soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyseria – Michał Zadara

Jan Stefani/Wojciech Bogusławski – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale


04.10.2018, godz. 19:00 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Orkiestra, chór i soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyseria – Michał Zadara

Jan Stefani/Wojciech Bogusławski – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale


05.10.2018, godz. 19:00 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Orkiestra, chór i soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyseria – Michał Zadara

Jan Stefani/Wojciech Bogusławski – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale


06.10.2018, godz. 14:30 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Orkiestra, chór i soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyseria – Michał Zadara

Jan Stefani/Wojciech Bogusławski – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale


06.10.2018, godz. 19:00 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Orkiestra, chór i soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyseria – Michał Zadara

Jan Stefani/Wojciech Bogusławski – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale


07.10.2018, godz. 17:00 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Orkiestra, chór i soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyseria – Michał Zadara

Jan Stefani/Wojciech Bogusławski – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale


13.01.2019, godz. 11:00 Filharmonia Narodowa w Warszawie

  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
  •  
  • Sergiej Prokofiew – Balet Kopciuszek (fragmenty): Cinderella, The spring fairy, The Summer fairy, The winter fairy, Waltz-coda, Midnight, The morning after the ball, Amoroso
  • Modest Musorgski – Obrazki z wystawy – Promenada
  • Piotr Czajkowski – Balet Dziadek do orzechów: Taniec cukrowej wieszczki, Taniec hiszpański, Taniec chiński
  • Johannes Brahms – Taniec węgierski g-moll nr 5
  • Johann Strauss (syn) – Polka Trisch-tratsch

17.01.2019, godz. 19:00 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Orkiestra, chór i soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyseria – Michał Zadara

Jan Stefani/Wojciech Bogusławski – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale


18.01.2019, godz. 19:00 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Orkiestra, chór i soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyseria – Michał Zadara

Jan Stefani/Wojciech Bogusławski – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale


19.01.2019, godz. 19:00 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Orkiestra, chór i soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyseria – Michał Zadara

Jan Stefani/Wojciech Bogusławski – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale


20.01.2019, godz. 19:00 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Orkiestra, chór i soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyseria – Michał Zadara

Jan Stefani/Wojciech Bogusławski – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale


28.01-01. 02.2019 Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie – sesja nagraniowa


10.02.2019, godz. 14:00 Filharmonia Narodowa w Warszawie

  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
  • Grzegorz Chwaliński – perkusja
  •  
  • Léo Delibes – Pizzicato z baletu Sylvia
  • Edvard Grieg – I Suita Peer Gynt, op. 46 – Poranek, Śmierć Azy
  • Modest Musorgski – Obrazki z wystawy: Chatka na kurzej stopce
  • Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery Wesele Figara, KV 492
  • Dmitrij Szostakowicz – X Symfonia e-moll, op. 93 cz. II
  • Krzesimir Dębski – Kołomyjka
  • Darius Milhaud – Koncert na marimbę, wibrafon i orkiestrę, cz. III

12-15.03.2019 Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie – sesja nagraniowa


17.03.2019, godz. 11:00 Filharmonia Narodowa w Warszawie

  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
  • Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie
  • Maciej Makowski – aktor
  • Agata Kawełczyk – prowadzenie koncertu
  •  
  • Piotr Moss – Cyrk Giuseppe

17.03.2019, godz. 14:00 Filharmonia Narodowa w Warszawie

  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie
  • Maciej Makowski – aktor
  • Agata Kawełczyk – prowadzenie koncertu
  •  
  • Piotr Moss – Cyrk Giuseppe

21.03.2019, godz. 19:00 Filharmonia Narodowa w Warszawie

  • Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
  • Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego
  • Olga Pasiecznik – sopran
  • Marcjanna Myrlak – mezzosopran
  • Karol Kozłowski – tenor
  • Tomasz Nosiński – narrator
  • Irina Bogdanovich – kierownik artystyczny chóru UW
  •  
  • Arthur Honegger – Król Dawid, H. 37

2-5.04.2019 Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie – sesja nagraniowa


11.04.2019, godz. 19:00 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Orkiestra, chór i soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyseria – Michał Zadara

Jan Stefani/Wojciech Bogusławski – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale


12.04.2019, godz. 19:00 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Orkiestra, chór i soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyseria – Michał Zadara

Jan Stefani/Wojciech Bogusławski – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale


13.04.2019, godz. 19:00 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Orkiestra, chór i soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyseria – Michał Zadara

Jan Stefani/Wojciech Bogusławski – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale


14.04.2019, godz. 17:00 Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Orkiestra, chór i soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
Reżyseria – Michał Zadara

Jan Stefani/Wojciech Bogusławski – Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale


28.04.2019, godz. 12:00 NOSPR, Katowice

  • Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
  • Varvara Nepomnyaschaya – fortepian
  •  
  • Camille Saint-Saëns – Bachanalia z opery “Samson i Dalila”
  • Camille Saint-Saëns – II Koncert fortepianowy g-moll, op.22
  • kompozytorzy Grupy Sześciu – Les mariés de la tour Eiffel

05.05.2019, godz. 12:00 Filharmonia Narodowa w Warszawie

  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
  • Szymon Mechliński – baryton
  •  
  • Stanisław Moniuszk0 – Uwertura do opery”Halka”
  • Stanisław Moniuszko – Skąd tu przybyła – aria Janusza z opery “Halka”
  • Stanisław Moniuszko – Mazur z opery “Straszny dwór”
  • Stanisław Moniuszko – Aria Miecznika z opery “Straszny dwór”
  • Stanisław Moiuszko – Uwertura do opery “Hrabina”
  • Stanisław Moniuszko – Uwertura do opery “Verbum nobile”
  • Stanisław Moniuszko – Śliczna dzieweńko… Dam ci ptaszka, jakich mało – aria Marcina z opery “Verbum nobile”
  • Stanisław Moniuszko – Tańce góralskie z opery “Halka”
  • Stanisław Moniuszko – Mazur z opery “Halka”

19.06.2019, godz. 19:00 Teatr Ziemi Rybnickiej

  • Orkiestra Symfoniczna PSM w Rybniku
  • Marta Czech – fortepian
  •  
  • Robert Schumann – Koncert fortepianowy a-moll, op. 54
  • Ludwig van Beethoven – VII Symfonia A-dur, op. 92