PERFORMANCES
2020/2021

18.09.2020, godz. 19:00 Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej
Przemysław Witek – fortepian

Piotr Czajkowski – Suita orkiestrowa nr 4 „Mozartiana”
Fryderyk Chopin – Wariacje na temat opery „La ci darem la mano”, op. 2
Wolfgang Amadeus Mozart – Symfonia Es-dur, KV 543

02.10.2020, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie – sesja nagraniowa

Roman Palester – Polonezy Ogińskiego
Józef Kozłowski – Fingal: uwertura do muzyki scenicznej

09.10.2020, godz. 19:00 Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Chór Opery Nova w Bydgoszczy
Oksana Kramarieva – sopran
Angelina Shvachka – alt
Dmytro Kuzmin – tenor
Sergii Magera – bas
Henryk Wierzchoń – przygotowanie Chóru Opery Nova
Magdalena Miśka-Jackowska – prowadzenie

Ludwig van Beethoven – IX Symfonia d-moll, op. 125

22.11.2020, godz. 19:00 Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej

W.A.Mozart – Uwertura do opery Czarodziejski Flet, KV 620
W.A.Mozart – XXXIX Symfonia Es-dur, KV 543
Ludwig van Beethoven – II Symfonia D-dur, op. 36

04.12.2020, Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Robert Schumann – I Symfonia B-dur „Wiosenna”, op. 38

05.01.2021 Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Capella Bydgostiensis
Joanna Radziszewska – sopran
Agata Schmidt – mezossopran
Szymon Rona – tenor
Damian Wilma – baryton

G. Rossini – Largo al factotum z opery Cyrulik Sewilski
J. Offenbach – Barcarolle z opery Opowieści Hoffmana
I. J. Paderewski – Nad wodą wielką i czystą
G. Haendel – Rejoice z oratorium Mesjasz
G. Verdi – La donna e mobile z opery Rigoletto
W.A. Mozart – Al fato dan legge z opery Cosi fan tutte
H. Purcell – Lament Dydony z opery Dydona i Eneasz
I. J. Paderewski – L’ennemi
W. A. Mozart – Là ci darem la mano z opery Don Giovanni, KV 527
W. A. Mozart – duet Papageny i Papagena z opery Czarodziejski Flet, KV 620
W. A. Mozart – Dies Bildnis z opery Czarodziejski Flet, KV 620

22.01.2021 Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej

S. Moniuszko – Mazur z opery Straszny Dwór
P. Czajkowski – Polonez z opery Eugeniusz Oniegin
M. Glinka – Walc-Fantazja
J. Strauss – Unter Donner und Blitz, op. 324
M. Glinka – Uwertura do opery Rusłan i Ludmiła
H. Wieniawski – Polonez D-dur
A. Dvorak – Taniec słowiański g-moll, op. 46 nr 8
C. Saint-Saëns – Bachanalia z opery Samson i Dalila
J. Brahms – V Taniec węgierski g-moll
J. Offenbach – Can can z operetki Orfeusz w Piekle
J. Strauss – Nad pięknym, modrym Dunajem, op. 314

15-25.05.2021 Wiener Festwochen, Wiedeń

Mozarteumorchester Salzburg
Arnold Schönberg Chor
Matthew Halls – dyrygent
Milo Rau – reżyser
Paweł Kapuła – dyrygent-asystent

W. A. Mozart – La clemenza di Tito, KV 621