Skip to content
Menu

DYRYGENT

Kalendarz
2021/2022

 

13.08.2021, godz. 19:00 Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej

PENDERECKI Trzy utwory w dawnym stylu na smyczki
ROSSINI Uwertury do oper „Wilhelm Tell” i „Cyrulik sewilski”
BIZET Uwertura i Habanera z opery „Carmen”
BORODIN Tańce połowieckie z opery „Kniaź Igor”
BRAHSM V Taniec węgierski g-moll
GRIEG Poranek, W grocie Króla Gór z suity „Peer Gynt”
RAVEL Bolero

10.09.2021, godz. 19:00 Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Adam Kośmieja fortepian
Edyta Krzemień śpiew
Jacek Kabziński vj

KILAR:
Walc z filmu „Ziemia obiecana”
Walc z filmu „Trędowata”
Polonez z filmu „Pan Tadeusz”
Mazur z filmu „Zemsta”
Suita z muzyki do filmu „Dracula”
Wokaliza z filmu „Dziewiąte wrota”
Krzesany
Smuga cienia

24.09.2021, godz. 19:00 Oslo Opera House, Norwegia

Orkiestra Norweskiej Opery Narodowej
Den Norske Opera & Ballet
Catharina Chen skrzypce

ADÈS Koncert skrzypcowy „Concentric Paths”
SCHUMANN Uwertura Manfred, op. 115
CZAJKOWSKI VI Symfonia h-moll „Patetyczna”, op. 64

02.10.2021, CKK Jordanki, Toruń

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Adam Kośmieja fortepian
Edyta Krzemień śpiew
Jacek Kabziński vj

KILAR:
Walc z filmu „Ziemia obiecana”
Walc z filmu „Trędowata”
Polonez z filmu „Pan Tadeusz”
Mazur z filmu „Zemsta”
Suita z muzyki do filmu „Dracula”
Wokaliza z filmu „Dziewiąte wrota”
Krzesany
Smuga cienia

15.10.2021, godz. 19:00 Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
Aleksandra Bałachowska sopran
Justyna Gęsicka mezzosopran
Krzysztof Zimny tenor
Jakub Szmidt bas

MOZAR Msza C-dur „Koronacyjna”

30.10.2021, godz. 19:00 Teatr Ziemi Rybnickiej

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Rybnickiej
Alicja Matuszczyk obój
Eva Zavaro skrzypce
Adam Krzeszowiec wiolonczela

VIVALDI Koncert obojowy C-dur, RV447
WIENIAWSKI Koncert skrzypcowy d-moll, op. 22
LALO Koncert wiolonczelowy d-moll

05.11.2021, godz. 19:00 Filharmonia Zielonogórska

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda
Marcin Wieczorek fortepian

KILAR Mazur z filmu „Zemsta”
CHOPIN Koncert fortepianowy e-moll, op. 11
SCHUMANN II Symfonia C-dur, op. 62

19.11.2021, godz. 19:00 Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Jerzy Maksymiuk dyrygent *
Paweł Kapuła dyrygent **

BEETHOVEN III Symfonia Es-dur „Eroica”, op. 55

część I, II
* część III, IV

23-26.11.2021, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa

Sesja nagraniowa

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Paweł Kapuła dyrygent
Katarzyna Lassak skrzypce

MAKLAKIEWICZ II Koncert skrzypcowy „Góralski”

31.12.2021, godz. 20:00 Filharmonia Szczecińska

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
Natalia Rubiś sopran
Christian Adam Krzeszowiak tenor

ROSSINI Uwertury, arie, duety

01.01.2022, godz. 19:00 Filharmonia Szczecińska

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
Natalia Rubiś sopran
Christian Adam Krzeszowiak tenor

ROSSINI Uwertury, arie, duety

13.01.2022, Sybin, Rumunia

State Philharmonic Sibiu

Paweł Kapuła dyrygent
Valentin Șerban skrzypce

CZAJKOWSKI Koncert skrzypcowy D-dur, op. 35
BRAHMS II Symfonia D-dur, op. 73

17-21.01.2022, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa

Sesja nagraniowa

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Paweł Kapuła dyrygent

MYCIELSKI Wariacje na małą orkiestrę smyczkową

8-11.02.2022, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa

Sesja nagraniowa

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Paweł Kapuła dyrygent

KURPIŃSKI Elegia na śmierć Tadeusza Kościuszki
KRENZ Divertimento per orchestra

18.02.2022, Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Michael Foyle skrzypce

ELGAR Koncert skrzypcowy h-moll, op. 66
LISZT – Les préludes, S. 97

6.03.2022, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Paweł Kapuła dyrygent
Agata Szymczewska skrzypce

PENDERECKI Sinfonietta per archi
MENDELSSOHN Koncert skrzypcowy e-moll, op. 64
SCHUBERT III Symfonia D-dur, D.200

16.03.2022, godz. 19:00 Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Krzysztof Herdzin fortepian

MOZART XVII Koncert fortepianowy G-dur KV453
HERDZIN Passeggiata Notturna
HERDZIN Senza Scherzare

13.05.2022, godz. 19:00 Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej

BEETHOVEN Uwertura „Egmont”
SIBELIUS I Symfonia e-moll, op. 39

24.06.2022 Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Çan Cakmur fortepian

LISZT II Koncert fortepianowy A-dur, S. 125
DVOR K VII Symfonia d-moll, op. 70