Skip to content
Menu

DYRYGENT

Kalendarz
2021/2022

 

13.08.2021, godz. 19:00 Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej

PENDERECKI Trzy utwory w dawnym stylu na smyczki
ROSSINI Uwertury do oper „Wilhelm Tell” i „Cyrulik sewilski”
BIZET Uwertura i Habanera z opery „Carmen”
BORODIN Tańce połowieckie z opery „Kniaź Igor”
BRAHSM V Taniec węgierski g-moll
GRIEG Poranek, W grocie Króla Gór z suity „Peer Gynt”
RAVEL Bolero

10.09.2021, godz. 19:00 Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Adam Kośmieja fortepian
Edyta Krzemień śpiew
Jacek Kabziński vj

KILAR:
Walc z filmu „Ziemia obiecana”
Walc z filmu „Trędowata”
Polonez z filmu „Pan Tadeusz”
Mazur z filmu „Zemsta”
Suita z muzyki do filmu „Dracula”
Wokaliza z filmu „Dziewiąte wrota”
Krzesany
Smuga cienia

24.09.2021, godz. 19:00 Oslo Opera House, Norwegia

Orkiestra Norweskiej Opery Narodowej
Den Norske Opera & Ballet
Catharina Chen skrzypce

ADÈS Koncert skrzypcowy „Concentric Paths”
SCHUMANN Uwertura Manfred, op. 115
CZAJKOWSKI VI Symfonia h-moll „Patetyczna”, op. 64

02.10.2021, CKK Jordanki, Toruń

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Adam Kośmieja fortepian
Edyta Krzemień śpiew
Jacek Kabziński vj

KILAR:
Walc z filmu „Ziemia obiecana”
Walc z filmu „Trędowata”
Polonez z filmu „Pan Tadeusz”
Mazur z filmu „Zemsta”
Suita z muzyki do filmu „Dracula”
Wokaliza z filmu „Dziewiąte wrota”
Krzesany
Smuga cienia

15.10.2021, godz. 19:00 Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
Aleksandra Bałachowska sopran
Justyna Gęsicka mezzosopran
Krzysztof Zimny tenor
Jakub Szmidt bas

MOZAR Msza C-dur „Koronacyjna”

30.10.2021, godz. 19:00 Teatr Ziemi Rybnickiej

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Rybnickiej
Alicja Matuszczyk obój
Eva Zavaro skrzypce
Adam Krzeszowiec wiolonczela

VIVALDI Koncert obojowy C-dur, RV447
WIENIAWSKI Koncert skrzypcowy d-moll, op. 22
LALO Koncert wiolonczelowy d-moll

05.11.2021, godz. 19:00 Filharmonia Zielonogórska

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda
Marcin Wieczorek fortepian

KILAR Mazur z filmu „Zemsta”
CHOPIN Koncert fortepianowy e-moll, op. 11
SCHUMANN II Symfonia C-dur, op. 62

19.11.2021, godz. 19:00 Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Jerzy Maksymiuk dyrygent *
Paweł Kapuła dyrygent **

BEETHOVEN III Symfonia Es-dur „Eroica”, op. 55

część I, II
* część III, IV

23-26.11.2021, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa

Sesja nagraniowa

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Paweł Kapuła dyrygent
Katarzyna Lassak skrzypce

MAKLAKIEWICZ II Koncert skrzypcowy „Góralski”

31.12.2021, godz. 20:00 Filharmonia Szczecińska

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
Natalia Rubiś sopran
Christian Adam Krzeszowiak tenor

ROSSINI Uwertury, arie, duety

01.01.2022, godz. 19:00 Filharmonia Szczecińska

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie
Natalia Rubiś sopran
Christian Adam Krzeszowiak tenor

ROSSINI Uwertury, arie, duety

13.01.2022, Sybin, Rumunia

State Philharmonic Sibiu

Paweł Kapuła dyrygent
Valentin Șerban skrzypce

CZAJKOWSKI Koncert skrzypcowy D-dur, op. 35
BRAHMS II Symfonia D-dur, op. 73

17-21.01.2022, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa

Sesja nagraniowa

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Paweł Kapuła dyrygent

MYCIELSKI Wariacje na małą orkiestrę smyczkową

8-11.02.2022, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa

Sesja nagraniowa

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Paweł Kapuła dyrygent

KURPIŃSKI Elegia na śmierć Tadeusza Kościuszki
KRENZ Divertimento per orchestra

18.02.2022, Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Michael Foyle skrzypce

ELGAR Koncert skrzypcowy h-moll, op. 66
LISZT – Les préludes, S. 97

6.03.2022, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa

Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Paweł Kapuła dyrygent
Agata Szymczewska skrzypce

PENDERECKI Sinfonietta per archi
MENDELSSOHN Koncert skrzypcowy e-moll, op. 64
SCHUBERT III Symfonia D-dur, D.200

16.03.2022, godz. 19:00 Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Krzysztof Herdzin fortepian

MOZART XVII Koncert fortepianowy G-dur KV453
HERDZIN Passeggiata Notturna
HERDZIN Senza Scherzare

13.05.2022, godz. 19:00 Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej

BEETHOVEN Uwertura „Egmont”
SIBELIUS I Symfonia e-moll, op. 39

24.06.2022 Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Çan Cakmur fortepian

LISZT II Koncert fortepianowy A-dur, S. 125
DVOR K VII Symfonia d-moll, op. 70

09.09.2022, godz. 19:00 Filharmonia Pomorska im. Ignacego
Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Marcin Wyrostek akordeon

FAURÉ Pavana fis-moll, op. 50
GUMIELA Story covered by the landscape
RAVEL La Valse
DEBUSSY La Mer

23.09.2022, godz. 19:00 Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej
Górze

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej
Andrzej Zwarycz klarnet

BEETHOVEN Uwertura „Egmont”
SIBELIUS I Symfonia e-moll, op. 39
LYSIGHT Koncert na klarnet basowy i smyczki

Sesja nagraniowa Orkiestra
Polskiego Radia w Warszawie

HOFFMANN Balet „Arlequin”

20.10.2022, Stadttheater Ingolstadt

Georgisches Kammerorchester
Alfredo Perl fortepian
GÓRECKI Trzy utwory w dawnym stylu
MOZART Koncert fortepianowy G-dur, KV 453
SCHUBERT V Symfonia B-dur, D.485

23.10.2022, godz. 19:00 Teatr Ziemi Rybnickiej

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Rybnickiej

ROTA Divertimento Concertante
WEBER Concertino e-moll, op.45
CHOPIN Koncert fortepianowy e-moll, op. 11

28.10.2022, Filharmonia Sudecka, Wałbrzych

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej
Andrzej Ciepliński klarnet

WAGNER Idylla Zygfryda, WVV 103
MOZART Koncert na klarnet i orkiestrę, KV 622
BEETHOVEN V Symfonia c-moll, op. 67

15-16.11.2022, Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana
Paderewskiego w Bydgoszczy

Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
XII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego
Jana Paderewskiego, półfinały

24.11.2022, Sybin, Rumunia

State Philharmonic Sibiu Dragos
Cantea fortepian
TBA

30.01.2023, Stadthalle Reutlingen

Württembergische Philharmonie Reutlingen
Ekaterina Litvintseva fortepian
Lusine Harutyunyan skrzypce
Benedict Kloeckner wiolonczela

JANÁCEK Uwertura „Z domu umarłych”n
BEETHOVEN Koncert potrójny na skrzypce, wiolonczelę
i fortepian, op. 56
SZOSTAKOWICZ Suita z opery
„Lady Macbeth miceńskiego powiatu”

10.02.2023, Ansbach

Württembergische Philharmonie Reutlingen
Ekaterina Litvintseva fortepian
Lusine Harutyunyan skrzypce
Benedict Kloeckner wiolonczela

JANÁCEK Uwertura „Z domu umarłych”n
BEETHOVEN Koncert potrójny na skrzypce, wiolonczelę
i fortepian, op. 56
SZOSTAKOWICZ Suita z opery
„Lady Macbeth miceńskiego powiatu”

17.03.2023, Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej,
Warszawa

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Lucienne Renaudin Vary trąbka

PENDERECKI Concertino na trąbkę i orkiestrę
HAYDN Koncert Es-dur na trąbkę i orkiestrę
RAVEL Suita „Moja matką Gęś” FAURÉ Pavana fis-
moll, op. 50
DEBUSSY La Mer

18.03.2023, Sala Koncertowa Filharmonii Narodowej,
Warszawa

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej
Lucienne Renaudin Vary trąbka

PENDERECKI Concertino na trąbkę i orkiestrę
HAYDN Koncert Es-dur na trąbkę i orkiestrę
RAVEL Suita „Moja matką Gęś” FAURÉ Pavana fis-
moll, op. 50
DEBUSSY La Mer

28.04.2023, Cluj-Napoca, Rumunia

Transylvanian State Philharmonic Orchestra
TBA

07.05.2023, NOSPR, Katowice

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia
Arthur Stockel klarnet
Marek Romanowski kontrabas

WEBER Concertino, op. 26
ROTA Divertimento Concertante
RAVEL II Suita „Daphnis i Chloé”